Bitfinex Ciddi Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya

4

 

Daha fazla mesaj

Kripto para borsası Bitfinex, Amerika Birleşik Devletleri’de bir soruşturmayla karşı karşıya kalabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre Bitfinex, potansiyel bir kabahat soruşturmasıyla karşı karşıya.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, bir bireyin Bilgi Edinme Hürlüğü Kanunu FOIA arzına cevap verdi ve borsasın bir soruşturmayla karşı karşıya olabileceğini söyledi.

Bakanlık, Tether Holdings Limited’in ana işletmeyi iFinex’i ve Bitfinex’i de kapsayan bilgi arzını FOIA Rehberi Muafiyeti 7A’ya atıfta bulunarak yalanladı. Müessese, duruşma evveli verilecek olan bilgilerin mahkemeyi yasaklayabileceğini düşünüyor.

Bitfinex, kardeş işletme olan Tether’in rezervleri hakkında verilen bilgiler ve denizaşırı emtia borsasında ticaret yapmasına izin verip vermediği ile nedeniyle de daha evvel soruşturmalarla karşı karşıya kalmıştı.

doj

Kripto Borsalar Ciddi Soruşturmalarla Karşılaşabilir

Bitfinex gibi bir başka öteki kripto para borsası Coinbase de tertip edicilerin gayesinde. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu SEC, Coinbase’i staking programı nedeniyle analiz altına aldı.

Staking programı, kullanıcıların elinde kripto varlıklarından pasif kazanç elde etmesini sağlayan bir sistemdir. Özellikle kripto para piyasalarının düşüşte olduğu yarıyıllarda, yatırımcılar tarafından daha fazla alaka görmesini öğrenilir.

Coinbase’in geçtiğimiz gün açıkladığı hasılat raporunda, kazançlarının %8.5’luk kısmının staking programlarından geldiği ifade edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.