Vitalik Buterin, Bu NFT Coin Hakkında Konuştu!

3

 

Vitalik Buterin, kurucularından olduğu Ethereum ekosisteminin üzerine inşa edilen bir NFT coin projesine yollama yaptı. Merge içinde iyimser ifadelere yer veren Buterin, gelecekte daha fazla yükseltme olacağını söylüyor.

Ethereum kurucusuna göre çoğu insan sadece maymun resimleriyle ilgileniyor

Vitalik Buterin, ETH maliyetinin merge evvelinde Haziran ayından bu yana azami seviyelere eriştiğini söyledi. Çarşamba, Toronto’daki Blockchain Fütürist Konferansı’nda konuşan kurucu, popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club BAYC hakkında enteresan açıklamalar yaptı. Buterin, kripto para ünitelerinin yaratılmasının arttaki orijinal katalizörün sosyal başkalaşım olduğunu söylüyor. Kendisine göre, milyonlarca insan bunun yerine “netlikle daha eksantrik bir emel için kripto cüzdanları kullanıyor”. Buterin, konferansta yaptığı açıklamalarda çoğu insanın yalnızca maymun fotoğraflarına yatırım yapmakla ilgilendiğini söyledi.

Buterin, kripto liderlerinin, “ulus-devletin otoritesi ile fertsel serbestlik hevesi arasındaki büyük savaş” üzerine kafa yorduklarını, ancak gelinen son noktanın maymun NFT’leri olduğunu söylüyor. Daha ciddi olarak, Buterin bunun iki ucu aşikar kriptografi kılıcının bir misali olduğuna inanıyor. Ape NFT’lerine dikkat toplayarak, konuşmasının bir kısmında şu ifadelere yer verdi:

Kripto alanıyla ilgili sorun, büyük teşviklere sahip olması, ancak aynı zamanda bazen çok garip yönlere gitme teşvikleri olması.

Vitalik Buterin, daha öncede NFT coin projelerinin faydasını gündeme getirmişti

Mart ayında Time ile yaptığı mülakatta, son derece popüler NFT’leri kumarla karşılaştırdı. Daha sonra bir tweet’te Ape NFT’lerinden nefret etmediğini açıkladı. Buterin bunun yerine “kamu mülklerini finanse etmelerini” istediğini söylüyor.

Buterin ayrıca, Ethereum merge konusunda çok iyimserdi. Toronto’daki Blockchain Fütürist Konferansı’nda şunları söyledi:

Ethereum merge’den sonra enerji tüketimi %99,9’dan fazla eksilecek, bu surattan bu büyük bir büyüme. Ayrıca, son sekiz senede bildiğimiz bazı fikirleri almak ve bunu Ethereum Blockchain’in değişik kısımlarının yapabileceklerini gerçekten yine belirlemek için kullanmak için bir fırsat.

Buterin’in iyimserliği piyasalara da yansıdı. ETH maliyeti, yatırımcıların merge mevzusunda daha iyimser hale gelmesiyle Haziran ayından zirve maliyeti gördü. Bu esnada, Apecoin maliyeti de usulca 10 dolara doğru ilerliyor.

Vitalik Buterin’in ETH 2.0’dan beklentileri

Vitalik Buterin, geçişten sonra ağın daha tehlikesiz hale getirilebileceğini, harekâtların süratlendirilebileceğini ve maliyetlerin düşürülebileceğini de söylüyor. Ayrıca gelecekte daha fazla yükseltmeye açtığını belirtti. Buterin, merge’den hemen sonra en büyük odağın ağın ölçeklenebilirliği üzerinde olacağını da sözlerine ilave etti. Ağın daha az efor harcamasını sağlamanın yanı gizeme, Buterin’in bahsettiği verimlerin geri kalanı hala uzak bir gelecekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.